Skromne zwycięstwo Francji z Chorwacją. "Trójkolorowi" blisko półfinału młodzieżowego EURO

ninopavisic / shutterstock.com
Francja pokonała Chorwację 1:0 (1:0) w drugim piątkowym meczu drugiej kolejki grupy C piłkarskich ME U-21.
Na San Marino Stadium w Serravalle prowadzenie "Trójkolorowym" zapewnił już w ósmej minucie gry Moussa Dembele. Zawodnik Barcelony przymierzył celnie głową z kilku metrów po dośrodkowaniu w pole karne Jeffa Reine-Adelaide'a.
Dwadzieścia minut przed końcem bliski wyrównania był Sandro Kulenovic, ale po jego uderzeniu rywali uratował słupek. Zespół z Bałkanów doznał w ten sposób już drugiej porażki na tym turnieju i podobnie jak Anglicy nie ma już szans na udział w fazie pucharowej.
"Trójkolorowi" natomiast po drugim zwycięstwie umocnili się na drugim miejscu w tabeli i na zakończenie fazy grupowej zagrają o pierwszą lokatę z prowadzącą w tym momencie w klasyfikacji Rumunią.
Kamil Kaczmarek21 Jun 2019 · 22:57