Skromne zwycięstwo PSG na wyjeździe

Stefan Ugljevarevic / shutterstock
Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali na wyjeździe Angers SCO 2:1 (1:0) w sobotnim meczu kolejki francuskiej ekstraklasy.
Na Stade Raymond-Kop przyjezdni objęli prowadzenie w 20. minucie spotkania. Wówczas Neymar wyskoczył do piłki zagranej przez Daniela Alvesa i płaskim strzałem umieścił ją w siatce.
Paryżanie powiększyli prowadzenie w 58. minucie, kiedy Angel Di Maria wykorzystał dośrodkowanie Neymara i uderzeniem głową pokonał golkipera rywali.
W 88. minucie sędzia podyktował karnego dla gospodarzy, którego za pierwszym razem nie wykorzystał Flavien Tait. Francuski pomocnik kilka sekund później ostatecznie zdołał wbić futbolówkę do siatki.
Podopieczni Thomasa Tuchela są już pewni zdobycia mistrzostwa Francji i mają na koncie 85 punktów. Angers SCO z dorobkiem 45 "oczek" plasują się na 12. lokacie.