Skromne zwycięstwo Sevilli z Valencią

Maxisport/Shutterstock
Sevilla FC wygrała przed własną publicznością z Valencią CF 1:0 (0:0) w meczu trzynastej kolejki hiszpańskiej Primera Division. W zespole gospodarzy pełne 90 minut rozegrał Grzegorz Krychowiak.

Publiczność zgromadzona na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan jedynego gola obejrzała w 50. minucie. Wtedy to Sergio Escudero wykorzystał podanie Evera Banegi i mocnym strzałem pokonał golkipera przyjezdnych.

Goście kończyli mecz w dziewiątkę, po tym jak czerwonymi kartkami ukarani zostali Joao Cancelo i Javier Fuego.

"Palanganas" mają w swoim dorobku osiemnaście punktów i zajmują dziesiąte miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Nuno Espirito Santo zgromadzili jedno"oczko" więcej i plasują się na dziewiątej pozycji.

W następnej kolejce Sevilla zmierzy się na wyjeździe z Deportivo La Coruna. Z kolei Valencia podejmie u siebie FC Barcelonę.