Skromny debiut Jakuba Kamińskiego. Reprezentant Polski bez błysku w meczu z Schalke

Michele Morrone / shutterstock.com
Wolfsburg zremisował dziś z Schalke 0:0. W pierwszym składzie ekipy gospodarzy zadebiutował Jakub Kamiński, który na boisku spędził 76 minut.
Jakub Kamiński powoli przebija się do pierwszego szeregu graczy Wolfsburga. Na inaugurację Bundesligi Polak wylądował na ławce rezerwowych (2:2 z Werderem Bremą). Podobnie stało się przy okazji spotkania z Bayernem (0:2).
W trzeciej kolejce sezonu 2022/23 reprezentant "Biało-Czerwonych" otrzymał jednak szansę gry w pierwszym składzie. Skrzydłowy - wystawiony dziś na pozycji prawego wahadłowego - zaczął mecz z Schalke.
Pierwsza połowa sobotniego starcia była żywa, lecz nie obfitowała w zbyt wiele wydarzeń czysto piłkarskich. Pojawiały się liczne faule, żółte kartki, a nawet rzut karny. W 45. minucie piłkę na wapnie ustawił Simon Terodde, lecz jego zamiary rozczytał Koen Casteels. Co więcej - Belgowi ta sztuka udała się dwa razy z rzędu, ponieważ pierwsza próba Niemca musiała zostać powtórzona.
Po zmianie stron wreszcie przebudzili się gospodarze. W 66. minucie do siatki trafił nawet Guilavogui, lecz jego radość była przedwczesna. VAR anulował gola z powodu spalonego.
Kilka minut później Wolfsburg ruszył na bramkę gości za sprawą Ridle Baku. Skrzydłowy nie potrafił jednak wygrać pojedynku z bramkarzem, co ostatecznie zaprzepaściło szanse na zwycięstwo. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.
Jakub Kamiński spędził na boisku 76 minut. Reprezentant Polski miał 71% celnych podań (20/28) i dwa kluczowe zagrania. Niestety, szwankowały dośrodkowania - żadna z jego dwóch prób nie dotarła do celu.
Drugi z kadrowiczów Czesława Michniewicza - Marcin Kamiński - całe spotkanie przesiedział na ławce rezerowych.
Hubert Kowalczyk20 Aug 2022 · 17:28