Słabi Włosi nie dali rady Portugalii w Lizbonie

Alizada Studios
Portugalia pokonała przed własną publicznością Włochy 1:0 (0:0) w poniedziałkowym meczu grupy 3 Dywizji A Ligi Narodów.
Na murawie Estadio da Luz w Lizbonie solidne zawody rozgrywał Gianluigi Donnarumma, który zwłaszcza w drugiej połowie zaliczył kilka świetnych interwencji. Trzy minuty po zmianie stron, po szarży Brumy, golkipera AC Milan zdołał jednak zaskoczyć precyzyjnym uderzeniem przy słupku Andre Silva.
Mistrzowie Europy utrzymali korzystny wynik do ostatniego gwizdka arbitra i zostali w ten sposób liderami tabeli grupy 3. Podopieczni Fernando Santosa zmierzą się teraz 11 października z Polską w Chorzowie.
Trzy dni później na Stadionie Śląskim zagrają przeciwko "biało-czerwonym" także podopieczni Roberto Manciniego, którzy po wrześniowych spotkaniach zamykają klasyfikację.