Słaby mecz Arsenalu. Giroud uratował zespół przed drugą porażką z rzędu [VIDEO]

Mitch Gunn/Shutterstock
Arsenal zremisował 1:1 w wyjazdowym meczu z Southampton. Piłkarzy z Londynu przed porażką uratował gol Giroud w końcówce spotkania.
Podopieczni Arsene'a Wengera chcieli dobrym meczem ze "Świętymi" zatrzeć pamięć o porażce z Manchesterem United 1:3 w poprzedniej kolejce. Jednak skończyło się tylko na chęciach. Arsenal znów bardzo słabo rozpoczął mecz i od 3. minuty przegrywał po bramce Charliego Austina. Błąd w tej akcji popełnił Per Mertesacker, który niefortunnie próbował wybić piłkę z okolicy pola karnego swej drużyny.
Jeśli ktoś myśli, że po tej bramce rozpoczęła się ogromna nawała ze strony Arsenalu (jak w meczu z Manchesterem), jest w błędzie. Co prawda, "Kanonierzy" rzeczywiście częściej posiadali piłkę, ale "Święci" byli świetnie zorganizowani w obronie, co skutkowało przecinaniem podań gości i groźnymi kontrami. W drugiej połowie, w której gra Arsenalu nadal była bezbarwna, gospodarze mieli kilka dobrych akcji. W pewnym momencie - po strzale Romeu - Arsenal przed utratą drugiej bramki uratowała poprzeczka.
Gdy zanosiło się na drugą porażkę Arsenalu z rzędu, bramkę po strzale głową zdobył Giroud, który w 88. minucie wykorzystał wrzutkę Alexisa Sancheza.