Śląsk Wrocław pokonał RB Lipsk! Waldemar Sobota zdobył gola po uderzeniu z własnej połowy [WIDEO]

Piłkarze RB Lipsk przegrali w meczu towarzyskim ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2 (1:2).
Jacek Magiera od pierwszej minuty posłał do boju Exposito, Łyszczarza czy Sobotę. Z kolei w drużynie wicemistrzów Niemiec zobaczyliśmy m.in. Nkunku, Moribę i Angelino.
Pojedynek rozpoczął się w sensacyjny sposób. Do siatki jako pierwszy trafił Waldemar Sobota. 34-latek zdobył gola w niecodziennych okolicznościach.
W 14. minucie przejął piłkę na własnej połowie i od razu zdecydował się oddać strzał. Josep Martinez, bramkarz Lipska, był daleko wysunięty przed pole karne i dał się zaskoczyć.
Gol Soboty od 21:00.
Kilka chwil później Śląsk podwyższył prowadzenie. Tym razem Sobota wyłożył piłkę do Exposito, a ten z najbliższej odległości dopełnił formalności.
"Byki" odpowiedziały jeszcze przed przerwą. Praszelika pokonał Nkunku. Do przerwy było więc 1:2. W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie. Tym samym Śląsk Wrocław okazał się lepszy od obecnych wicemistrzów Niemiec.
Daniel Makarewicz06 Oct 2021 · 17:27
Źródło: twitter/własne