Śląsk Wrocław z kolejnym zwycięstwem w pucharach! Piękny gol Erica Exposito [WIDEO]

Paweł Andrachiewicz / press focus
Śląsk Wrocław zrobił krok do awansu do IV rundy eliminacji Ligi Konferencji. Drużyna Jacka Magiery wygrała z Hapoelem Beer Szewa 2:1.
Mecz jeszcze dobrze się nie zaczął, a już został przerwany z powodu zadymienia boiska po odpaleniu rac przez kibiców. Piłkarze wrócili do gry dopiero po blisko 20 minutach. Piszemy o tym TUTAJ.
Krótko po wznowieniu Śląsk objął prowadzenie. W 28. minucie Exposito przejął piłkę przed polem karnym i huknął bez zastanowienia. Piłka po drodze do siatki odbiła się jeszcze od poprzeczki.
Goście wyrównali w piątej minucie doliczonego czasu. Po dośrodkowaniu w pole karne Bareiro wygrał walkę o piłkę z Lewkotem i głową skierował ją do bramki.
Do przerwy prowadził jednak Śląsk. Gola dla gospodarzy strzelił Robert Pich, który wykorzystał rzut karny. Była wtedy... 17 minuta doliczonego czasu pierwszej połowy.
Śląsk był blisko podwyższenia prowadzenia tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Piłka po uderzeniu Schwarza trafiła wtedy w słupek.
Z czasem zaznaczyła się przewaga Hapoelu, ale jego ataki do niczego nie prowadziły. Goście byli długo przy piłce, ale nie potrafili stworzyć sobie okazji do wyrównania.
Rewanż odbędzie się za tydzień w Izraelu.
Marcin Karbowski05 Aug 2021 · 22:09