Nadchodzące

Słowacja rozbiła Azerbejdżan w eliminacjach do Euro 2020

reprezentacja Słowacji
Źródło zdjęcia: katatonia82/Shutterstock

Azerbejdżan przegrał u siebie ze Słowacją 1:5 (1:3) w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy 2020. Dla naszych południowych sąsiadów to drugie zwycięstwo w trzecim spotkaniu.

Słowacy mecz w Baku rozpoczęli znakomicie. W 8.minucie Stanislav Sobotka oddał skuteczny strzał sprzed pola karnego po indywidualnej akcji.

Na 2:0 podwyższył 20 minut później Juraj Kucka, który uderzył znakomicie z rzutu wolnego.

Gospodarze odpowiedzieli szybko. Ramil Sheydaev zbiegł z lewej strony w pole karnego i strzelił mocno w długi róg.

Minutę później Słowacja wygrywała już 3:1 po tym Marek Hamsik uderzył w samo okienko z siedemnastu metrów. Pomocnik zdobył również bramkę na 4:1, tym razem strzelił przy słupku z pola karnego.

Rezultat na 5:1 ustalił w 85. minucie David Hancko, wykorzystując sytuację sam na sam. To jego premierowe trafienie w pierwszej reprezentacji.

W tabeli grupy E Słowacja prowadzi, mając na koncie 6 punktów. Azerbejdżan jest piąty, bez żadnego dorobku punktowego.