Smuda zadebiutował w roli trenera Wieczystej Kraków. Jego zespół tylko zremisował

Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Wieczysta Kraków w meczu towarzyskim zremisowała z trzecioligową Polonią Bytom 1:1. Spotkanie było debiutem Franciszka Smudy w roli szkoleniowca klubu ze stolicy Małopolski.
Były selekcjoner reprezentacji Polski przygotowuje zespół do rywalizacji w czwartej lidze oraz Pucharze Polski. Pierwszym sparingpartnerem Wieczystej była Polonia Bytom, grająca na co dzień szczebel wyżej.
Od 10. minuty podopieczni Smudy prowadzili 1:0. Do siatki trafił Jakub Bąk, znany m.in. z występów w Pogoni Szczecin czy Wiśle Płock. Jeszcze przed przerwą zespół z Bytomia potrafił jednak doprowadzić do wyrównania.
Po przerwie Smuda posłał w bój piłkarzy z przeszłością w Ekstraklasie. Na murawie zameldowali się Łukasz Burliga, Radosław Majewski, Sławomir Peszko, Patrik Misak czy Krzysztof Szewczyk. Bramki już jednak nie padły.
Smuda zespół oficjalnie przejął na początku lipca. Teraz Wieczystą czekają jeszcze mecze towarzyskie z ŁKS-em Łagów (III liga), Resovią (I), Podhalem Nowy Targ (III) i Stalą Brzeg (III).
Adam Nowacki17 Jul 2021 · 13:45
Źródło: Wieczysta Kraków