Sobota na ławce, trzecia z rzędu wygrana St. Pauli

Tomasz Bidermann/Shutterstock
FC St. Pauli pokonał u siebie 1. FC Magdeburg 4:1 w sobotnim meczu 18. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi. Cały mecz wśród rezerwowych gospodarzy, dla których było to trzecie zwycięstwo z rzędu, spędził Waldemar Sobota.
Do przerwy był bramkowy remis. Na trafienie Bernda Nehriga dla miejscowych odpowiedział Michael Niemeyer. Druga połowa należała już zdecydowanie dla gospodarzy. Najpierw z rzutu karnego bramkę zdobył Marvin Knoll. Chwilę potem na 3:1 podwyższył Dimitrios Diamantakos, który w doliczonym czasie gry skompletował dublet.
Po tym zwycięstwie podopieczni Markusa Kauczinskiego zajmują trzecie miejsce w tabeli ze zdobytymi 34 punktami. W następnej kolejce zagrają w Darmstadt.
Natomiast zespół prowadzony przez Michaela Oenninga ma na koncie 11 "oczek" i jest przedostatni. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie FC Erzgebirge Aue.