Southampton wygrał ze Swansea i jest bliżej utrzymania. Cały mecz Fabiańskiego, Bednarek zszedł w drugiej połowie

Dziurek/Shutterstock
Swansea City uległa u siebie Southampton FC 0:1 (0:0) w jedynym wtorkowym zaległym meczu 31. kolejki Premier League.
Na Liberty Stadium całe zawody między słupkami "Łabędzi" zaliczył Łukasz Fabiański. W ekipie "Świętych" z kolei w podstawowym składzie znalazł się Jan Bednarek.
Polskiego obrońcę w drugiej połowie zastąpił Manolo Gabbiadini. Włoch zaledwie cztery minuty po wejściu na murawę strzałem z kilku metrów zaskoczył Fabiańskiego i zapewnił zwycięstwo drużynie z portowego miasta.
Podopieczni Marka Hughesa dzięki siódmej wygranej w sezonie awansowali na szesnaste miejsce w tabeli i praktycznie zapewnili już sobie utrzymanie na kolejny sezon.
Zespół z Walii natomiast doznał czwartej porażki z rzędu i nadal otwiera strefę spadkową klasyfikacji. Jeśli w środę Huddersfield Town FC nie przegra z Chelsea, wówczas "Łabędzie" podzielą los Stoke City i spadną do Championship.