Spacerek Barcelony w Maladze. Messi nie był potrzebny [VIDEO]

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Malaga przegrał u siebie z FC Barceloną 0:2 w ostatnim sobotnim meczu 28. kolejki hiszpańskiej La Liga. Oba gole padły w pierwszej połowie.
W kadrze meczowej Barcelony zabrakło Leo Messiego, który opuścił mecz z powodów rodzinnych. Na świat przyszedł bowiem jego trzeci syn - Ciro.
Argentyńczyk nie był jednak potrzebny, bo Malaga właściwie nie stawiała oporu. Losy rywalizacji rozstrzygnęły się praktycznie w pierwszej połowie. Po kwadransie gry „Blaugrana” wyszła na prowadzenie. Jordi Alba dośrodkował w pole karne, gdzie strzałem głową bramkarza gości pokonał Luis Suarez. W 28. minucie na 2:0 podwyższył z kilku metrów Philippe Coutinho. Brazylijczyk umieścił piłkę w bramce strzałem piętą.
Nie minęło 120 sekund i sytuacja gospodarzy stała się beznadziejna. Bardzo ostry faul popełnił Samuel Garcia i otrzymał czerwoną kartkę. Więcej goli już jednak nie było.
Po tej porażce podopieczni Jose Manuela Gonzaleza zajmują x miejsce w tabeli ze zdobytymi 13 punktami. W następnej kolejce zmierzą się z Celtą Vigo.
Natomiast zespół z Katalonii jest liderem, mając 11 punktów przewagi nad drugim Atletico Madryt. Jego następnym ligowym rywalem będzie Athletic Bilbao.
Źródło: własne, asinfo.