Sparta Rotterdam rozbiła u siebie VVV Venlo

Dziurek/Shutterstock
Sparta Rotterdam pokonała u siebie VVV Venlo 4:1 (0:1) w jedynym piątkowym meczu drugiej kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie.
Prowadzenie przyjezdnym do przerwy zapewnił kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego Peter van Ooijen.
Jedenaście minut po zmianie stron wyrównał precyzyjnym strzałem z narożnika pola karnego Turek Ibrahim Dervisoglu, a po kolejnych pięciu minutach celnie przymierzył z bliska Niemiec Ragnar Ache.
Siedem minut przed końcem efektownym uderzeniem głową po koźle podwyższył Abdoulrahmane Harroui, a okazały sukces przypieczętował jeszcze sześć minut później rezerwowy Lars Veldwijk.
Sześciokrotni mistrzowie Holandii po tym zwycięstwie awansowali na pozycję lidera tabeli.

Ekipa z Limburgii doznała natomiast pierwszej porażki w sezonie i spadła na piąte miejsce w klasyfikacji.