Spartak Moskwa wygrał derby z CSKA w rosyjskiej ekstraklasie

Pavel L Photo and Video / shutterstock.com
Spartak Moskwa pokonał przed własną publicznością CSKA Moskwa 2:1 (0:0) w derbowym pojedynku rozegranym w ramach 6. kolejki rosyjskiej ekstraklasy.
Na Otkrytije Ariena dwa gole dla gospodarzy strzelił Samuel Gigot. Francuz w 59. minucie wykorzystał dośrodkowanie Andre Schurrle i uderzeniem głową pokonał golkipera rywali.
Niespełna dziesięć minut później przyjezdni zdołali doprowadzić do wyrównania za sprawą trafienia Mario Fernandesa, który płaskim strzałem z krawędzi pola karnego pokonał Aleksandra Maksimenko.
W 79. minucie Gigot zapewnił swojej drużynie zwycięstwo, kiedy dopadł do futbolówki odbitej w polu karnym i trafił tuż przy prawym słupku.
Podopieczni Olega Kononowa mają na koncie jedenaście punktów i zajmują czwarte miejsce w tabeli. Piłkarze Wiktara Hanczarenki z dorobkiem dziesięciu "oczek" plasują się na szóstej lokacie.
Łukasz Karyniewski19 Aug 2019 · 21:26