Spartak wygrał na wyjeździe, cały mecz Damiana Szymańskiego

MediaPictures.pl/Shutterstock
Spartak Moskwa wygrał na wyjeździe z Akhmatem Grozny 3:1 w meczu 21. kolejki Priemjer Ligi. Dla stołecznego zespołu to dziesiąte zwycięstwo w rosyjskiej ekstraklasie.
Dwa gole dla gości strzelił Luiz Adriano. Brazylijczyk najpierw wykorzystał rzut karny, a w 68. minucie skutecznie wykończył sytuację sam na sam. 31-letni napastnik ma w dorobku sześć trafień w tym sezonie.
Trzecią bramkę zdobył w drugiej minucie doliczonego czasu gry Denis Glushakov.
Jedynego gola dla gospodarzy strzelił Bekim Balaj. Były zawodnik Jagiellonii Białystok zanotował drugie trafienie w sezonie po uderzeniu sprzed pola karnego.
Akhmat kończył spotkanie w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Andreya Semenova.

W barwach gospodarzy 90 minut rozegrał Damian Szymański. Polak zanotował czwarty występ w rosyjskim zespole.
W tabeli Priemjer Ligi Spartak jest trzeci, ma na koncie 36 punktów. Akhmat zajmuje dziewiąta pozycję z dorobkiem 27 punktów.