Spektakularna końcówka Realu Madryt! Vinicius i Benzema bohaterami "Królewskich" [WIDEO]

Real Madryt zdobył bezcenne trzy punkty na Estadio Mestalla. Podopieczni Carlo Ancelottiego wygrali 2:1 z Valencią.
Spotkanie rozpoczęło się od serii urazów. Najpierw problemy mięśniowe zgłosili Carlos Soler i Thierry Correia. Pepe Bordalas musiał zdjąć obu po upływie zaledwie 23 minut. Niedługo potem na murawę padł Dani Carvajal. Kontuzjowanego prawego obrońcę musiał zmienić Lucas Vazquez.
Pierwszy celny strzał w meczu oddał Fede Valverde. Urugwajczyk wbiegł w pole karne z drugiej linii, zdecydował się na dość mocne uderzenie, ale Giorgi Mamardashvili nie dał się zaskoczyć.
W 44. minucie Thibaut Courtois wzniósł się na wyżyny, broniąc strzał Gabriela Paulisty. Obrońcy Realu kompletnie odpuścili krycie Brazylijczyka przy centrze z rzutu wolnego.
Valencia naciskała i dopięła swego w 66. minucie. Hugo Duro zgasił piłkę w polu karnym i idealnym strzałem pokonał Thibaut Courtois.
"Nietoperze" od tego momentu skupiły się wyłącznie na defensywie. Nie udało im się jednak dowieźć jednobramkowego prowadzenia do ostatniego gwizdka. W 86. minucie "Królewskich" uratował niezawodny Vinicius. Brazylijczyk strzelił piątego gola w tym sezonie.
Kilkadziesiąt sekund później Vinicius wcielił się w rolę asystenta. Skrzydłowy posłał wrzutkę, którą wykończył Karim Benzema.
Real wygrał 2:1 i wskoczył na fotel lidera ligi hiszpańskiej. Valencia jest trzecia.
Adam Kłos19 Sep 2021 · 22:58