Spektakularne zagranie Magdy Linette! Popisowa akcja i zwycięstwo polskiej tenisistki [WIDEO]

Magda Linette doskonale rozpoczęła turniej w Ostrawie. W pierwszej rundzie Polka w dwóch setach pokonała Oceane Dodin.
Linette rozpoczęła dzisiejszy mecz od wygranego gema przy swoim podaniu. Już przy trzecim podaniu Polka zanotowała asa serwisowego. Dodin jednak szybko odpowiedziała, doprowadzając do remisu.
Najbardziej zacięty w pierwszym secie był gem numer trzy. Francuzka miała aż trzy okazje na przełamanie, ale zmarnowała wszystkie break pointy. Linette z trudem, ale udało się wyjść na prowadzenie 2:1.
Zacięty gem napędził Linette, która dwa razy przełamała rywalkę. Ozdobą meczu była wymiana w piątym gemie. Linette zdobyła punkt, zagrywając woleja bez patrzenia na drugą stronę kortu. Pierwszego seta Polka wygrała 6:2.
Druga partia była bardziej wyrównana. Już przy pierwszej okazji Linette dała się przełamać, jednak w czwartym gemie doskonale radziła sobie pod siatką, doprowadzając do remisu. Przy wyniku 5:5 Dodin zanotowała kilka błędów przy własnym podaniu. Linette potrzebowała aż pięciu piłek meczowych, ale w końcu udało jej się wygrać.
W kolejnej rundzie Polka zagra ze zwyciężczynią pojedynku Weronika Kudiermietowa - Elena Rybakina.
Adam Kłos20 Sep 2021 · 21:26