Spektakularny gol napastnika Crystal Palace! Ośmieszył rywali strzałem piętą. Porażka Brighton [WIDEO]

Jean-Philippe Mateta popisał się przepięknym trafieniem w meczu z Brighton. Napastnik Crystal Palace wpakował piłkę do siatki strzałem piętą, a "Orły" wygrały 2:1.
"Mewy" podejmowały Palace w ramach 25. kolejki Premier League. W wyjściowym składzie gospodarzy niestety nie zobaczyliśmy ani Jakuba Modera ani Michała Karbownika.
Początek spotkania należał do podopiecznych Grahama Pottera, którzy dominowali pod względem utrzymywania się przy piłce. To jednak nie przełożyło się na tworzenie podbramkowych sytuacji.
W 28. minucie to Crystal Palace wyszło z kontratakiem. Kombinacyjną akcję w spektakularny sposób wykończył Jean-Philippe Mateta. Francuz ośmieszył defensywę strzałem piętą.
W drugiej połowie Brighton ruszyło do odrabiania strat. W 55. minucie Joel Veltman dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym i mocnym strzałem lewą nogą pokonał bramkarza przeciwników.
"Mewy" przeważały, tworzyły zagrożenie pod bramką Vicente Guaity, ale brakowało skuteczności. Dobre okazje marnowali m.in. Danny Welbeck i Adam Lallana.
Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. W 94. minucie Christian Benteke strzelił decydującego gola. Obrońcy Brighton kompletnie odpuścili krycie Belga, a ten wykorzystał to z zimną krwią i zapewnił swojej drużynie komplet punktów.
Brighton przegrało 1:2 i spadło na szesnaste miejsce w lidze. Crystal Palace jest trzynaste.
Adam Kłos22 Feb 2021 · 21:50