Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności

Sponsorzy FIFA odwracają się od Blattera

3 paź 2015 | 12:15 2
Sponsorzy FIFA odwracają się od Blattera
Źródło zdjęcia: 360b / Shutterstock.com
Najważniejsi sponsorzy FIFA domagają się natychmiastowego ustąpienia Seppa Blattera z funkcji prezydenta światowej federacji.

Oświadczenia w tej sprawie wydały Coca-Cola i McDonalds. To reakcja doniesienia ze Szwajcarii. Tamtejsza prokuratura poinformowała, że przeciwko Blatterowi toczy się postępowanie karne.

To kolejna odsłona afery w FIFA. Pod koniec maja w Zurychu zatrzymano siedmiu prominentnych działaczy FIFA. Postawiono im zarzuty korupcyjne. Blatter był poza podejrzeniami, został wybrany nawet na kolejną kadencję, ale pod presją opinii publicznej podał się do dymisji. Na stanowisku pozostanie do 26 lutego przyszłego roku, gdy odbędą się wybory nowego szefa FIFA.

Sponsorzy światowej federacji nie chcą jednak dłużej czekać na zmianę jej władz.

"Wydarzenia ostatnich dni jeszcze bardziej pogorszyły wizerunek FIFA i osłabiły publiczne zaufanie do jej kierownictwa" - napisał w oświadczeniu McDonald's.

"Z każdym mijającym dniem reputacja FIFA cierpi coraz bardziej. Federacja potrzebuje gruntownych i pilnych zmian" - dodała Coca-Cola.

Neutralność w całej sprawie zachowuje adidas, który nie domaga się odejścia Blattera, ale po prostu naprawy moralnej w FIFA.
Źródło: sport.onet.pl
Komentarze
3 paź 2015 | 13:57
0
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Leśne dziady tak się wrosły w stołki że i nawet traktorem ich nie oderwiesz. Co do adidasa to widocznie też paluchy maczał skoro nie występuje otwarcie tak jak inni sponsorzy.
3 paź 2015 | 12:38
+9
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Do pudła z nim
{{comment.created_datetime}}
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Ranking

Promocje bukmacherskie

Bonus 350 PLN dla nowych graczy u najpopularniejszego bukmachera w Polsce
Odbierz bonus 400PLN na start i korzystaj z szerokiej oferty zakładów i wysokich kursów
Wpisz kod 'meczyki' i wpłać min. 100zł, a poza bonusem 100% do 600zł, otrzymasz też dodatkowych 50zł na start!
Postaw pierwszy zakład, a jeśli przegrasz, otrzymasz zwrot utraconych środków. Załóż konto z Meczyków, aby otrzymać 110zł bez ryzyka.
Do góry News Tabela Zawodnicy Dyskusja