Sporting Braga rozbił Fenerbahce Stmabuł

Sporting Braga pokonał u siebie Fenerbahce Stambuł 4:1 (1:1) w rewanżowym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Europy.

W kolejnej rundzie rozgrywek zagrają popularni "Os Arcebispos", którzy przed tygodniem ulegli w pierwszym starciu nad Bosforem 0:1.

W rewanżu już po jedenastu minutach gry straty odrobił Egipcjanin Ahmed Hassan, ale w doliczonym czasie pierwszej części wyrównał Alper Potuk.

Kluczowym momentem tej konfrontacji było jednak zdarzenie z 66. minuty, kiedy to po zagraniu ręką w polu karnym drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną ujrzał Mehmet Topal.

Chwilę później "jedenastkę" wykorzystał Josue, a po kolejnych sześciu minutach po raz trzeci do siatki tureckiej drużyny celnie przymierzył Serb Nikola Stojiljkovic.

Efektowny sukces przypieczętował jeszcze siedem minut przed ostatnim gwizdkiem Rafa Silva. Przyjezdni kończyli zawody nawet w podwójnym osłabieniu, a bezpośrednią czerwoną kartką ukarany został jeszcze przez arbitra Potuk.