Sporting lepszy od Espanyolu, Deportivo remisuje w Granadzie

Maxisport, Shutterstock
Granada CF zremisowała u siebie z Deportivo La Coruna 1:1 (0:1) w drugim sobotnim spotkaniu siódmej kolejki hiszpańskiej Primera Division. Espanyol Barcelona natomiast przegrał u siebie ze Sportingiem Gijon 1:2 (0:1) w trzecim sobotnim spotkaniu siódmej kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio Nuevo Los Carmenes goście prowadzili do przerwy po soczystym uderzeniu w krótki róg Marokańczyka Faycala Fajra, ale po zmianie stron wyrównał strzałem z bliska Piti.

Ekipa z Andaluzji w ten sposób po raz pierwszy w tym sezonie podzieliła się punktami z rywalami, ale nadal zajmuje odległe osiemnaste miejsce w tabeli. Drużyna z Galicji natomiast po trzecim w sezonie remisie umocniła się na szóstej pozycji.

Z kolei na Estadi Cornella-El Prat goście prowadzili po dziesięciu minutach gry, kiedy to kapitalnym uderzeniem zza linii pola karnego popisał się Chorwat Alen Halilovic.

Wyrównał siedemnaście minut po zmianie stron strzałem z kilku metrów Felipe Caicedo. Ekwadorczyk zrehabilitował się w ten sposób za zmarnowany rzut karny kwadrans przed przerwą.

Drugie zwycięstwo w sezonie beniaminkowi zapewnił już w doliczonym czasie gry Alex Menendez. Dzięki niemu beniaminek z Asturii awansował na dziesiąte miejsce w tabeli. "Papużki" natomiast po czwartej porażce w bieżących rozgrywkach z punktem więcej są na dziewiątej pozycji.