Sporting wyeliminował Viktorię Pilzno dopiero po dogrywce

ninopavisic/Shutterstock
Viktoria Pilzno pokonała po dogrywce Sporting Lizbona 2:1 (2:0,1:0) w rewanżowym meczu 1/8 finału rozgrywek Ligi Europy.
Na Doosan Arena straty z pierwszej konfrontacji odrobił w regulaminowych 90 minutach gry Marek Bakos. 34-letni napastnik najpierw zaskoczył golkipera strzałem głową, a następnie płaskim uderzeniem w krótki róg z pola karnego.
Zespół z Portugalii mógł rozstrzygnąć losy dwumeczu znacznie wcześniej, ale rzut karny w doliczonym czasie drugiej połowy zmarnował Holender Bas Dost.
Sukces i awans do ćwierćfinału "Lwy" z Lizbony zapewniły sobie dopiero w dogrywce. W drugiej minucie doliczonego czasu jej pierwszej części Argentyńczyk Rodrigo Andres Battaglia strzałem głową wykończył precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego i zaskoczył bezradnego Alesa Hruskę. Czeski zespół nie był w stanie już odpowiedzieć i został wyeliminowany.