Spory problem Xaviego przed kolejnym meczem FC Barcelony. Dwóch kluczowych piłkarzy wypada z gry

Spory problem Xaviego przed kolejnym meczem Barcelony. Dwóch kluczowych piłkarzy wypada z gry
Xinhua/Pressfocus
Trener Barcelony Xavi Hernandez w najbliższym meczu ligowym nie będzie mógł skorzystać z dwóch ważnych piłkarzy zespołu. To spore osłabienie ekipy "Blaugrany".
Wtorkowe spotkanie z Sevillą (1:1) przyniosło Barcelonie nie tylko stratę dwóch punktów, ale również dwóch zawodników, którzy z powodu zawieszenia nie zagrają w kolejnym meczu ligowym. W dodatku obaj to środkowi pomocnicy, co może być problemem dla Xaviego, menedżera "Dumy Katalonii".
Kto się "wykartkował"? Sergio Busquets oraz Gavi. Pierwszy z nich otrzymał żółtą kartkę już w 11. minucie potyczki z Sevillą, po starciu z Julesem Kounde. Drugi - po faulu na Fernando w ostatnim kwadransie spotkania.
Busquetsa i Gaviego zabraknie w najbliższym meczu "Barcy", przeciwko Realowi Mallorca. To spotkanie zaplanowano na niedzielę 2 stycznia.
Teraz ligę hiszpańską czeka świąteczna przerwa. Dziś swoje zaległe mecze rozegrają jeszcze zespoły Atletico oraz Realu Madryt, po czym rozgrywki zostaną - zgodnie z kalendarzem - wstrzymane na ponad tydzień.
Po remisie z Sevillą FC Barcelona wciąż zajmuje 7. miejsce w tabeli La Liga, lecz traci tylko dwa punkty do czwartego Rayo Vallecano.
Sergio Busquets rozegrał w tym sezonie ligowym 17 spotkań, w których zdobył jedną bramkę. Gavi ma 15 rozegranych gier, jednego gola i trzy asysty.
Tomasz Bratkowski22 Dec 2021 · 08:01
Źródło: Mundo Deportivo/własne