Spurs lepsi od Clippers. Gortat zdobył trzy punkty

San Antonio Spurs ulegli u siebie Los Angeles Clippers 95:103 w niedzielnym meczu National Basketball Association.
Na parkiecie AT&T Center tylko trzy minuty i 38 sekund spędził Marcin Gortat. Polak zdobył w tym czasie trzy punkty oraz zaliczył jedną asystę i dwie zbiórki. W ekipie gości prym wiódł Tobias Harris, który zapisał na swoim koncie 27 "oczek" oraz po dziewięć asyst i zbiórek. Po osiemnaście punktów dołożyli Montrezl Harrell i Patrick Beverley, który miał na swoim koncie także dwanaście zbiórek i pięć asyst.
Wśród gospodarzy najskuteczniejszy był LaMarcus Aldridge, który wywalczył trzydzieści punktów i czternaście zbiórek. Dziewiętnaście "oczek" i osiem zbiórek zgromadził Rudy Gay. Drużyna z Teksasu doznała w ten sposób trzeciej porażki w pięciu ostatnich spotkaniach i spadła na szóstą lokatę w tabeli Konferencji Zachodniej.
Zespół z Kalifornii przerwała natomiast serię porażek i po czwartym zwycięstwie w dziesięciu ostatnich meczach awansowała na ósme miejsce w tej klasyfikacji.