Milik był bliski strzelenia gola, ale obrońca wybił piłkę z linii bramkowej! Atalanta wygrała hit Serie A

Vlad1988 / shutterstock.com
Napoli przegrało mecz 33. kolejki Serie A wynikiem 1:2. Na Stadio San Paolo lepszą drużyną okazała się Atalanta Bergamo.
Pierwszego gola w tym spotkaniu w 28. minucie zdobył Dries Mertens. Belg wykorzystał dobre podanie Malcuita z lewej strony i umieścił piłkę w siatce. Do przerwy nie padła już żadna bramka i Napoli schodziło do szatni z prowadzeniem.
W 52. minucie przed znakomitą okazją stanął Arkadiusz Milik. Napastnik Napoli wbiegł z piłką w pole karne i kopnął piłkę nad interweniującym bramkarzem. Futbolówka wpadłaby do braki, gdyby w ostatniej chwili z linii bramkowej nie wybił jej obrońca Atalanty.
Później zaczęły się poważne problemy gospodarzy. Stan meczu w 69. minucie został wyrównany przez Duvana Zapatę. Na 10 minut przed końcem spotkania po asyście Kolumbijczyka wynik ustanowił Pasalić. Później nie padła już żadna bramka i Atalanta pokonała Napoli 2:1.
Mecz w wyjściowej jedenastce neapolitańskiego klubu rozpoczęło dwóch Polaków - Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Milik przebywał na placu gry w pełnym wymiarze, z kolei Zieliński opuścił boisko w 81. minucie i został zastąpiony przez Simone Verdiego.
Atalanta Bergamo w tym meczu zdobyła bardzo ważne w kontekście walki o udział w Lidze Mistrzów 3 punkty. Napoli natomiast nie wykorzystało okazji na zwiększenie przewagi nad trzecim w tabeli Interem Mediolan.
Łukasz Karyniewski22 Apr 2019 · 20:58