SSC Napoli wymęczyło zwycięstwo z Cagliari. Grali Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik

Oleksandr Osipov/Shutterstock
Piłkarze SSC Napoli wygrali u siebie z Cagliari Calcio 2:1 (0:0) w ostatnim niedzielnym meczu 35. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio San Paolo całe zawody w szeregach zespołu z Kampanii zaliczył Piotr Zieliński. Dziewiętnaście minut po zmianie stron na murawie pojawił się również Arkadiusz Milik, który zastąpił Niemca Amina Younesa.
Minutę wcześniej prowadzenie przyjezdnym zapewnił płaskim strzałem w długi róg Leonardo Pavoletti, któremu kapitalnie odgrywał piętą w polu karnym Nicolo Barella.
Pięć minut przed końcem wyrównał głową Dries Mertens. Filigranowy Belg wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Algierczyka Faouziego Ghoulama. Losy konfrontacji rozstrzygnął dopiero w doliczonym czasie gry Lorenzo Insigne, wykorzystując rzut karny.
"Błękitni" po trzeciej wygranej w czterech ostatnich meczach umocnili się na drugiej pozycji w tabeli, zapewniając sobie wicemistrzostwo Włoch.
Zespół z Sardynii natomiast przegrał po raz piętnasty w bieżących rozgrywkach i pozostał na dwunastej lokacie w klasyfikacji.
Jakub Kreśliński05 May 2019 · 22:33