Stade de Reims inkasuje trzy punkty po zwycięstwie nad AS Saint-Etienne

Wahrerwattwurm, wikipedia
Zawodnicy Stade de Reims wygrali u siebie z AS Saint-Etienne 3:1 (1:0) w niedzielnym meczu 17.kolejki francuskiej ekstraklasy.
Na Stade Auguste-Delaune gospodarze objęli prowadzenie już w 11. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Remi Oudin. Przyjezdni zdołali odpowiedzieć na to trafienie dopiero w 59. minucie, kiedy Romain Hamouma po podaniu Jeana-Eudesa Aholou płaskim strzałem pokonał bramkarza rywali.
Pozostała część spotkania należała już tylko do graczy "Remois". W 67. minucie Xavier Chavalerin dośrodkował do Boulaye Dia, a ten głową trafił w prawy górny róg. Wynik na 3:1 ustalił z kolei już w doliczonym czasie gry Moussa Doumbia.
Zespół z Szampanii ma na koncie 24 punkty i zajmuje 8. miejsce w ligowej tabeli. Drużyna "Zielonych" zgromadziła dotąd 25 "oczek", co daje jej 7. pozycję.