Stal Mielec nowym liderem Fortuna 1 Ligi. Bezcenne zwycięstwo w meczu na szczycie

Mcshadypl, wikipedia
Stal Mielec wygrała u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:1 (2:1) w meczu 20. kolejki Fortuna 1. ligi. Dwukrotni mistrzowie Polski awansowali na pozycję lidera.
Mielczanie dwa gole strzelili w dwie minuty. Najpierw trafienie zaliczył Mateusz Żyro, a po chwili bramkę zdobył Mateusz Mak.
"Górale" odpowiedzieli jeszcze w przed przerwą. W 43. minucie Łukasz Sierpina wykorzystał rzut karny. W drugiej połowie goli już nie było. Była natomiast czerwona kartka dla Filipa Modelskiego, która utrudniła zadanie odrobienia strat gościom.
Stal jest liderem Fortuna 1. ligi z dorobkiem 38 punktów. Podbeskidzie jest trzecie, mając na koncie 37 punktów.