Stal Mielec wciąż walczy o utrzymanie. Remis beniaminka z Wisłą Płock

Pressfocus/Krzysztof Porebski
Stal Mielec zdobyła niezwykle ważny punkt w kontekście walki o utrzymanie. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego zremisowali na własnym boisku 2:2 z Wisłą Płock.
Wisła szukała przełamania po tym, jak przegrała dwa ostatnie mecze w Ekstraklasie. Przyjezdni z Płocka od pierwszego gwizdka rzucili się do ataku, co szybko przyniosło efekty.
Już w 14. minucie wynik spotkania otworzył Patryk Tuszyński. Napastnik pewnie wykorzystał podanie od Alana Urygi.
Do przerwy Stal mogła się pochwalić większym posiadaniem piłki, jednak w ich grze brakowało konkretów. Zespół prowadzony przez Leszka Ojrzyńskiego oddawał zbyt mało strzałów.
Drugą połowę również lepiej rozpoczęła Wisła. W 49. minucie do siatki trafił Damian Michalski. Był to jego drugi gol w bieżącym sezonie Ekstraklasy. Od tego momentu "Nafciarze" znacznie spuścili z tonu. Grali tak, jakby już byli pewni zwycięstwa.
Niecały kwadrans później bramkę kontaktową zdobył Maciej Jankowski. Napastnika precyzyjnym zagraniem obsłużył Marcin Flis. Stal napierała i w końcu dopięła swego. W 87. minucie do remisu doprowadził Mateusz Matras. Rezultat już się nie zmienił i po ostatnim gwizdku na tablicy świetlnej widniał wynik 2:2.
Wisła Płock zajmuje obecnie trzynaste miejsce w tabeli. Stal wciąż okupuje ostatnią lokatę w Ekstraklasie.
Adam Kłos04 Mar 2021 · 22:23