Stal Mielec zatrzymała mistrzów Polski i przybliżyła się do utrzymania. Legia Warszawa zgubiła punkty

Lukasz Sobala / PressFocus
Legia Warszawa podzieliła się punktami ze Stalą Mielec. W spotkaniu padł remis 0:0. Dla beniaminka punkt może okazać się bezcenny w walce o utrzymanie.
Pierwsza połowa nie obfitowała w wielkie emocje. Legia miała optyczną przewagę, jednak nie przełożyło się to na objęcie prowadzenia. Znacznie bardziej konkretni byli nawet gospodarze z Mielca.
Jedną z niewielu okazji miał Petteri Forsell, który spudłował z rzutu wolnego. Właściwie najciekawszym momentem był przedmeczowy szpaler Stali Mielec.
Drugą połowę z przytupem mógł rozpocząć Filip Mladenović, ale nie wykorzystał dobrej sytuacji. Po zmianie stron nadal jednym z najbardziej aktywnych zawodników na boisku był Forsell, jednak nie znalazł on sposobu na pokonanie golkipera Legii.
Z kolei przyjezdni z Warszawy ewidentnie zastosowali dziś tryb ekonomiczny. Podopieczni Czesława Michniewicza zdawali sobie sprawę, że swoje już zrobili w bieżącym sezonie ligowym.
Ostatecznie niezbyt pasjonujące spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Stal zajmuje obecnie 15. miejsce w tabeli, ale remis wystarczy jej do utrzymania. Legia naturalnie jest pierwsza.
Adam Kłos09 May 2021 · 19:24
Źródło: Własne