Stal rozbiła Stomil. Remis Sandecji Nowy Sącz

Marcin Kadziolka / shutterstock.com
Stal Mielec pewnie pokonała u siebie Stomil Olsztyn 4:0 w sobotnim meczu 17. kolejki Fortuna 1. Ligi. Dla gospodarzy to szóste zwycięstwo w bieżącym sezonie.
Do przerwy było 1:0. Wynik otworzył Bartosz Nowak. Na początku drugiej połowy prowadzenie Stali podwyższył Andreja Prokić. W 61. minucie trzecią bramkę zdobył Łukasz Wroński. Rezultat ustalił w końcówce Kacper Sadłocha.
Po tej wygranej podopieczni Artura Skowronka zajmują piąte miejsce w tabeli ze dobytymi 25 punktami. W następnej kolejce Stal zmierzy się u siebie z Garbarnią Kraków. Natomiast zespół prowadzony przez Piotra Zajączkowskiego plasuje się na 16. pozycji z 15 "oczkami" na koncie. Jego kolejnym rywalem będzie na wyjeździe Warta Poznań.
Trzecia pozycję zajmuje Sandecja Nowy Sącz, które zremisowała u siebie z GKS-em Jastrzębie 1:1. Spadkowicz z Ekstraklasy traci do drugiego ŁKS-u Łódź jeden punkt.
*****

Wyniki pozostałych sobotnich meczów 17. kolejki Fortuna 1. Ligi rozegranych o godzinie 16.00 i później:
Bytovia Bytów - GKS Katowice 2:2 (0:0)

Bramki: Letniowski 55, Wawrzyniak 70 (sam.) - Śpiączka 61, Wawrzyniak 87.
Garbarnia Kraków - Puszcza Niepołomice 0:1 (0:0)

Bramka: Drzazga 66.

Żółte kartki: Masiuda, Węsierski, Pietras - Drzazga, Szczepaniak.

Sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń).