Stan Wawrinka zwycięzcą US Open!

lev radin / Shutterstock.com
Stan Wawrinka wygrał US Open. Szwajcar pokonał w finale Novaka Djokovicia 6:7 (1), 6:4, 7:5, 6:3.

Mecz lepiej rozpoczął Serb, który bezlitośnie wykorzystywał błędy Wawrinki. Setbole miał już w ósmym i dziewiątym gemie, ale Szwajcar dzielnie się bronił. O losach partii decydował tie-break. W nim Djoković zwyciężył zdecydowanie - pokonał rywala 7-1.

Wawrinka rozkręcał się wraz z rozwojem meczu. Drugi set nie stał na najwyższym poziomie, obaj zawodnicy popełniali sporo błędów, nie brakowało też zwrotów akcji. Szwajcar prowadził już 4:1, ale Djoković wygrywając trzy kolejne gemy doprowadził do wyrównania. Końcówka partii należała jednak do Szwajcara który ostatecznie wygrał 6:4.

Trzeciego seta Wawrinka rozpoczął od prowadzenia 3:0, ale Djoković pozostawał w grze. Niewiele brakowało, a doprowadziłby do tie-breaka, ale w końcówce decydującego gema popełnił kilka prostych błędów. Wawrinka wygrał 7:5.

W czwartej partii Djoković walczył nie tylko z rywalem, ale też z kontuzją nogi. Serb nagle zaczął utykać, wziął dwie przerwy medyczne, które oprotestował Wawrinka. Jego zdaniem Djoković grał nieczysto i próbował wybijać go z rytmu gry. Pod koniec meczu było jednak widać, że Djoković nie jest w stanie normalnie serwować, co wykorzystał rozpędzony Wawrinka. Szwajcar wygrał 6:3.

Dla Wawrinki to pierwsze zwycięstwo w US Open. W dorobku ma takżę wygrane w Australian Open i Roland Garros.
Źródło: sportowefakty.pl