Stany Zjednoczone pokonały Meksyk w meczu towarzyskim

Alizada Studios/Shutterstock
Reprezentacja Stanów Zjednoczonych pokonała Meksyk 1:0 we wtorkowym meczu towarzyskim rozegranym na Nissan Stadium w Nashville. Jedynego gola strzelił w drugiej połowie Tyle Adams.
Od początku spotkania to goście byli zespołem dominującym. Nie potrafili jednak przekuć przewagi na gole. Zackary Steffen najpierw przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale głową Edsona Alvareza. Następnie piękną indywidualną akcję przeprowadził Diego Lainez. który wbiegł w pole karne, dograł do Roberto Alvarado, ale strzał wślizgiem tego drugiego był zbyt lekki.
Gospodarze pierwszy raz zagrozili bramce rywali tuż przed przerwą. Na strzał z dystansu zdecydował się Timothy Weah. Hugo Gonzalez pewnie złapał piłkę po mocnym uderzeniu napastnika PSG.
Druga połowa byłą już bardziej wyrównana, ale też gra się zaostrzyła. Od 67. minuty przyjezdni musieli radzić sobie w "10". Czerwoną kartkę, za atak wślizgiem obiema nogami, otrzymał Angel Zaldivar. USA bardzo szybko wykorzystały grę w przewadze. Antonee Robinson zagrał płasko piłkę z lewej strony na środek pola karnego. Dopadł do niej Tyler Adams i pewnym strzałem zdobył swoją pierwszą bramkę w drużynie narodowej, która ostatecznie rozstrzygnęła losy meczu.