Stelmet Zielona Góra lepszy od Panathinaikosu w Eurolidze

Andrzej Romański, wikipedia
Stelmet BC Zielona Góra pokonał Panathinaikos Ateny 71:68 w czwartej kolejce Euroligi.

Klub z Zielonej Góry ponosił porażki w trzech poprzednich meczach w Eurolidze. Teraz udało się pokonać sześciokrotnego triumfatora tych rozgrywek.

Stelmet wygrał pewnie, prowadząc przez niemal całe spotkanie. Polski zespół grał odważnie, agresywnie i nie popełniał błędów. Od początku Polacy zyskiwali przewagę nad rywalem, która w drugiej kwarcie wynosiła już 12 punktów - prowadzili 34:22.

Potem pojedynek stał się bardziej zacięty, a Panathinaikos powoli, mozolnie zaczął odrabiać straty. Stelmet prowadził już tylko czterema-pięcioma punktami. W ostatniej kwarcie przeciwnik zdołał doprowadzić do remisu. Zapowiadała się nerwowa końcówka. Tym razem jednak zakończenie meczu było szczęśliwe dla polskiego klubu, który nie pozwolił rywalom na więcej i wygrał ostatecznie trzema oczkami - 71:68.

Stelmet BC Zielona Góra - Panathinaikos Ateny 71:68 (19:15, 21:18, 17:16, 14:19)

Stelmet: Ponitka 13, Borovnjak 12, Zamojski 8, Szewczyk 8, Reynolds 7, Koszarek 7, Bost 6, Djurisic 5, Moldoveanu 3, Hrycaniuk 2, Gruszecki 0.
Źródło: sportowefakty.wp.pl