Stelmet Zielona Góra w ćwierćfinale Pucharu Europy!

Koszykarze Stelemetu Zielona Góra nie tylko wygrali na wyjeździe z Uniksem Kazań, zdołali również odrobić straty z pierwszego meczu i wywalczyć awans do ćwierćfinału Pucharu Europy.

W pierwszym spotkaniu polski zespół przegrał różnicą czterech punktów - 68:72. Jego sytuacja przed rewanżem w Rosji była zatem niezwykle trudna. Sytuacja stała się jeszcze dramatyczniejsza po pierwszych dwóch kwartach.

W pierwszej odsłonie polscy zawodnicy przegrali różnicą trzech punktów, a w drugiej różnicą jednego. Strata Stelmetu w tym momencie wynosiła siedem punktów. W drugiej połowie nasi zawodnicy zagrali jednak popisową partię.

Straty odrobili już w trzeciej kwarcie, wygrywając ją aż 23:10. W ostatniej potwierdzili tylko to, że byli dzisiaj znakomicie dysponowani. Bezradni Rosjanie mogli tylko obserwować, jak rozpędzony polski zespół stawia kropkę nad i, pokonując ich 19:11 i w całym spotkaniu 71:54.

Uniks Kazań - Stelmet BC Zielona Góra 54:71 (18:15, 15:14, 10:23, 11:19)