Stępiński na testach medycznych w FC Nantes

MediaPictures.pl/Shutterstock
Napastnik chorzowskiego Ruchu, Mariusz Stępiński, wyjechał do Francji, gdzie przejdzie testy medyczne w klubie FC Nantes - informuje oficjalna strona "Niebieskich".

Stępiński trafił na Cichą latem ubiegłego roku z niemieckiego 1.FC Nurnberg. W poprzednim sezonie był nie tylko najlepszym strzelcem Ruchu, ale także najskuteczniejszym Polakiem w Ekstraklasie, zdobył wówczas 15 bramek.

Wysoka forma zawodnika została doceniona przez selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałkę, który powołał piłkarza na Mistrzostwa Europy we Francji. Po powrocie z turnieju młody snajper również nie zawodził. W pierwszych pięciu kolejkach trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców. Łącznie Stępiński rozegrał dotychczas w barwach Ruchu 42 spotkania, w których zdobył 18 goli.

FC Nantes to ośmiokrotny mistrz Francji oraz trzykrotny zdobywca krajowego pucharu. W poprzednim sezonie "Kanarki" zajęły 14. miejsce w Ligue 1, a nowe rozgrywki rozpoczęły od wyjazdowego zwycięstwa 1:0 nad Dijon.