Stomil Olsztyn nadal bez porażki w rundzie wiosennej, remis w Opolu

Mazaki, wikicommons
Odra Opole zremisowała u siebie ze Stomilem Olsztyn 2:2 w jednym z sobotnich meczów 28. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Goście wiosną jeszcze nie przegrali.
W pierwszej połowie zabrakło goli, a oba zespoły były skuteczniejsze po przerwie. Gospodarze objęli prowadzenie w 58. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Piotr Żemło. Obrońca dołączył do Odry zimą i to jego pierwszy gol w sezonie.
Olsztynianie wyrównali w 74. minucie na sprawą Szymona Sobczaka, który zdobył czwartą bramkę w obecnych rozgrywkach. Napastnik mógł zapewnić gościom prowadzenie, ale cztery minuty później zmarnował rzut karny.
Stomil objął prowadzenie ostatecznie w pierwszej minucie doliczonego czasu gry po golu Płamena Kraczunowa. Kilka chwil później Bułgar skierował piłkę do własnej siatki i spotkanie zakończyło się remisem 2:2.
Stomil Olsztyn zremisował czwarte spotkanie z rzędu, na wiosnę jest niepokonany jako jedyna drużyna w Fortuna 1. lidze. W tabeli podopieczni Piotra Zajączkowskiego są na czternastej pozycji, mając na koncie 30 punktów.
Odra jest jedenasta z dorobkiem 34 punktów.