Strasbourg wyeliminował Girondins Bordeaux i zagra w finale Pucharu Ligi Francuskiej

JMRW67 / wikicommons
Racing Strasbourg pokonał przed własną publicznością Girondins Bordeaux 3:2 (0:1) w drugim półfinałowym meczu rozgrywek o Puchar Ligi Francuskiej.
Na Stade de la Meinau rozpoczęło się po myśli "Żyrondystów", bowiem po niespełna kwadransie bramkarza gospodarzy zaskoczył mocnym uderzeniem pod poprzeczkę Younousse Sankhare.
Cztery minuty po zmianie stron wyrównał z bliska Ludovic Ajorque, a następnie dwukrotnie do siatki zespołu z Akwitanii celnie przymierzył Lebo Mothiba. Reprezentant RPA w niespełna pięć minut pokonał golkipera rywali po strzałach z kilku metrów.
Osiem minut przed końcem kontaktową bramkę strzelił jeszcze Jimmy Briand, ale na więcej sześciokrotnych mistrzów Francji nie było już stać.
Finałowym przeciwnikiem drużyny z Alzacji będzie En Avant Guingamp. Zespół z Bretanii we wtorek wyeliminował po rzutach karnych AS Monaco.
Jakub Kreśliński30 Jan 2019 · 20:41