Strzelecki festiwal w Lubinie! Lech Poznań wygrał z Zagłębiem [WIDEO]

Tomasz Folta/Pressfocus
Lech Poznań odniósł kolejne zwycięstwo w Ekstraklasie. Podopieczni Macieja Skorży wygrali 3:2 z Zagłębiem Lubin.
Lech błyskawicznie objął prowadzenie. Już w 8. minucie do siatki gospodarzy z Lubina trafił Antonio Milić.
Po kwadransie było już 2:0 dla "Kolejorza". W polu karnym odnalazł się Joao Amaral. Portugalczyk oddał strzał, a piłka po rykoszecie wpadła do bramki.
Lech dążył zdobycia kolejnych bramek. W 24. minucie Adriel Ba Loua oddał groźny strzał, po którym piłka odbiła się od słupka. W 37. minucie obramowanie własnej bramki obił Kamil Kruk.
Druga połowa rozpoczęła się od bramki kontaktowej dla Zagłębia. Kruk wykorzystał centrę Jakuba Żubrowskiego i głową skierował futbolówkę do bramki.
Niedługo potem Lech znów prowadził różnicą dwóch trafień. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jakub Kamiński. Radość gości z Poznania nie trwała długo. W 60. minucie obrona Lecha popełniła fatalne błędy przy rzucie rożnym Zagłębia, co wykorzystał Lorenco Simić.
Lech zdołał dowieźć prowadzenie do ostatniego gwizdka. Poznaniacy nadal przewodzą ligowej tabeli z przewagą trzech punktów nad Pogonią Szczecin.
Adam Kłos05 Dec 2021 · 19:23