Sukces deblistów na osłodę środy z Wimbledonem. Świetne mecze Kubota oraz Fręch [WIDEO]

smileimage9 / shutterstock.com
Magdalena Fręch i para Łukasz Kubot/Szymon Walków zameldowali się w kolejnej rundzie zmagań deblistów na Wimbledonie. Polka triumfowała w duecie z Beatriz Haddad Maią.
Łukasz Kubot oraz Szymon Walków nie byli faworytami swojego starcia na Wimbledonie. Polska para musiała mierzyć się z Maximem Cressym oraz Feliciano Lopezem, którzy niejednokrotnie już towarzyszyli sobie na korcie.
Nasz duet zagrał jednak rewelacyjne spotkanie. Już w pierwszym secie Polacy wygrali 6:2, pokazując swoją dominację nad rywalami.
Sytuacja nieco zmieniła się w drugiej partii, lecz i wtedy Kubot z Walkowem zdołali wyjść obronną ręką z opresji, triumfując 7:5. Mecz zamknęli już w kolejnym secie, który potrwał nieco ponad pół godziny.
Polacy ponownie zdominowali swoich przeciwników, wygrywając 6:3. Ostateczne zwycięstwo 3-0 (6:2, 7:5, 6:3), sprawia, że 40-letni Kubot i 26-letni Walków meldują się w 1/16 finału Wimbledonu!
Swój sukces odniosła również Magdalena Fręch. Polce towarzyszyła Beatriz Haddad Maia z Brazylii. Panie bardzo dobrze zaprezentowały się w meczu z duetem Hradecka/Mirza, który był faworyzowany przez ekspertów.
Po początkowych problemach Fręch oraz Maia zdołały wejść na wyższy poziom i wygrały dwa sety z rzędu. Szczególną klasę pokazały w trzeciej odsłonie starcia, którą wygrały 6:2.
Ostatecznie triumfowały 2-1 (4:6, 6:4, 6:2) i są pewne awansu do kolejnej rudny. Fręch, tak jak Walków i Kubot, zagra w 1/16 finału turnieju deblistów na Wimbledonie.
Mecze deblistów stanowią osłodę po nieudanych przygodach pań w turnieju singlowym. Niestety - Chwalińska, Linette oraz Kawa pożegnały się z imprezą na etapie 2. rundy.
Hubert Kowalczyk29 Jun 2022 · 22:30