Sukces polskich lekkoatletów! Zdobyli srebro w Drużynowych Mistrzostwach Europy

MediaPictures.pl/Shutterstock
Polscy lekkoatleci osiągnęli historyczny sukces podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkoatletyce. Biało-czerwoni sięgnęli po srebrny medal.

Po pierwszym dniu zmagań nasi zawodnicy zajmowali drugie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw. To głównie zasługa znakomitych występów Marcina Lewandowskiego oraz Sofii Ennaoui, którzy wygrali kolejno biegi na 1500 i 3000 metrów.

Drugiego dnia triumfowali: Kamila Lićwinko w skoku wzwyż, Paweł Fajdek w rzucie młotem oraz sztafeta kobiet 4x400 metrów. Niestety zdyskwalifikowany został Adam Kszczot w biegu na 800 metrów, a w biegu na 110 metrów przez płotki falstart i dyskwalifikację zaliczyła Karolina Kołeczek.

Polacy zdobyli łącznie 295 punktów i zachowali drugie miejsce w klasyfikacji. Na pierwszym miejscu uplasowali się Niemcy, którzy wyprzedzili nas o 26,5 punktu.