Superliga: Wilczek bez gola, remis Broendby

Piłkarze Odense BK zremisowali przed własną publicznością z Broendby Kopenhaga 1:1 (1:0) w niedzielnym meczu 8. kolejki duńskiej Superligi.
Na Ewii Park prowadzenie miejscowym zapewnił już po siedmiu minutach gry Izu Uzochukwu. Nigeryjczyk zaledwie trzy minuty później ujrzał czerwoną kartkę i musiał przedwcześnie opuścić murawę.
Przyjezdni grę w przewadze wykorzystali dwanaście minut po zmianie stron, kiedy to do wyrównania doprowadził Jan Kliment. Dziewięć minut po trafieniu Czecha na boisku pojawił się Kamil Wilczek, który zastąpił Fina Teemu Pukki.
Dziesięciokrotni mistrzowie Danii po drugim remisie w sezonie są na trzecim miejscu w tabeli. Zespół z Fionii natomiast po raz czwarty w bieżących rozgrywkach podzielił się punktami z rywalami i jest w tym momencie na siódmej pozycji w klasyfikacji.