Superpuchar Hiszpanii dla Athletic Bilbao!

Maxisport / Shutterstock.com
Athletic Bilbao zwyciężyło w dwumeczu o Superpuchar Hiszpanii.

Porażka 0:4 w pierwszym, rozegranym na San Mames meczu, postawiła Barcelonę pod ścianą. Ale podopieczni Luisa Enrique, jak również sam trener, podkreślali, że wierzą w odrobienie strat. Trener wystawił silny skład (choć wciąż bez kontuzjowanego Neymara), jednak jego piłkarze nie dali rady.

Nadzieje wśród katalońskich fanów odżyły w 39. minucie, gdy po dośrodkowaniu Rakiticia piłkę klatką piersiową zgrał Luis Suarez, zaś do siatki skierował futbolówkę Leo Messi.

Jednak po przerwie "Blaugrana" musiała pogodzić się z grą w "10". Już po 11 minutach drugiej połowy z boiska wyleciał Gerard Pique, który tak intensywnie gestykulował przed nosem sędziego, że arbiter pokazał mu czerwoną kartkę.

20 minut przed końcem Luis Enrique wpuścił na boisko młodzież. Ściągnął Pedro i Rakiticia, w zamian desygnując do gry Sandro Ramireza i Munira.

W 72. minucie swojego czwartego(!) gola w tym dwumeczu zdobył Aduriz.

W 86. minucie siły się wyrównały, tym razem za nadepnięcie Mascherano wyrzucony został Kike Sola, który ledwie pięć minut wcześniej... zmienił Aduriza.

Wynik nie uległ już zmianie: 1:1 w rewanżu i 5:1 w całym dwumeczu dla zespołu z Bilbao.

To drugi Superpuchar Hiszpanii w dorobku Athletic. Poprzedni zdobyło w 1984 roku.