Superpuchar Holandii: Triumf PSV

Nisp87, wikipedia
PSV Eindhoven pokonało FC Groningen 3:0 w meczu o Superpuchar Holandii. Spotkanie rozegrane zostało na Amsterdam Arenie.

Pierwszego gola dla drużyny prowadzonej przez Philipa Cocu zdobył Luuk de Jong w 25. minucie gry. 24-letni zawodnik, wykorzystał dośrodkowanie Santiago Ariasa i strzałem głową pokonał Sergio Padta. Drugą bramkę PSV zdobyło pięć minut po przerwie. Adam Maher oddał strzał z obrębu pola karnego, a piłka wpadła do sitaki tuż przy słupku. Wynik spotkania na 3:0 ustalił de Jong , który z bliskiej odległości pokonał bramkarza rywali, uderzając z woleja. Mistrzowie Holandii mogli zdobyć jeszcze jedną bramkę, ale Anders Guadrado w ostatniej minucie podstawowego czasu gry, nie wykorzystał rzutu karnego.

Klub z Philips Stadion zdobył Superpuchar kraju po raz dziesiąty w historii. Rok temu trofeum trafiło do FC Zwolle, które pokonało Ajax Amsterdam.

Kolejnym rywalem PSV będzie ADO Den Haag. Mecz pierwszej kolejki Eredivisie rozegrany zostanie 8 sierpnia. Groningen zainauguruje ligowe rozgrywki od spotkania z Twente Enschede.