Superpuchar Włoch dla Lazio Rzym, Szczęsny na ławce

alphaspirit / shutterstock
Juventus Turyn uległ Lazio Rzym 2:3 (0:1) w niedzielnym spotkaniu o piłkarski Superpuchar Włoch.
Na Stadio Olimpico całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych zespołu z Piemontu obserwował Wojciech Szczęsny.
Najpierw dwie bramki dla drużyny z Wiecznego Miasta strzelił Ciro Immobile. Napastnik reprezentacji Włoch najpierw wykorzystał rzut karny, a po zmianie stron zaskoczył Gianluigiego Buffona trafieniem głową, po dograniu od Marco Parolo.
Pięć minut przed końcem kontaktową bramkę zdobył kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego Paolo Dybala. Argentyńczyk w ostatniej minucie skutecznie wykonał również rzut karny, doprowadzając do wyrównania.
Mistrzowie Włoch w czwartej minucie doliczonego czasu czasu gry stracili jednak trzeciego gola. Autorem decydującego trafienia był Alessandro Murgia, któremu w polu karnym znakomicie wyłożył piłkę Belg Jordan Lukaku.
"Biancocelesti" sięgnęli w ten sposób po raz czwarty w historii po Superpuchar Włoch. Wcześniej wygrywali to trofeum również w latach 1998, 2000 i 2009.