Najsurowsza kara w dziejach Lecha Poznań! Wojewoda wielkopolski podjął decyzję po chuligańskich wybrykach

YouTube
Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski, podjął decyzję o zamknięciu Stadionu Miejskiego w Poznaniu na pięć spotkań ligowych i trzy spotkania Ligi Europy.
Do skandalicznych wydarzeń doszło podczas spotkania Lecha Poznań z Legią Warszawa. Przy stanie 0:2 dla gości chuligani z Poznania przerwali mecz, rzucając race na murawę, a później taranując ogrodzenie. Sędzia przerwał mecz, a Komisja Ligi podjęła zweryfikowała wynik meczu jako walkower 0:3 dla Legii Warszawa. Szerzej o tych wydarzeniach pisaliśmy TUTAJ.
Zachowanie chuliganów na stadionie w Poznaniu było powszechnie krytykowane. Wiele osób domagało się surowych kar dla winnych tej sytuacji.
Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski, nie miał wątpliwości w ocenie wydarzeń na stadionie w Poznaniu. - Po wysłuchaniu sprawozdań podjąłem decyzję o przeprowadzeniu na Stadionie Miejskim bez udziału publiczności pierwszych pięciu meczów ligowych oraz trzech pierwszych meczów Ligi Europy. Wyrażam przekonanie, że będzie to czas refleksji. Bezpieczeństwo jest rzeczą fundamentalną. To, co się wczoraj stało, było gorszące i skandaliczne. To nie do zaakceptowania przez państwo - powiedział wojewoda na konferencji prasowej.
Źródło: sport.onet.pl