Swansea rozgromione! Fabiański puścił cztery gole

ASInfo
Brighton & Hove Albion wygrał u siebie ze Swansea City AFC 4:1 w sobotnim meczu 28. kolejki angielskiej Premier League. W bramce "Łabędzi" wystąpił Łukasz Fabiański.
W 19. minucie we własnym polu karnym faul popełnił Mike van der Hoorn i sędzia podyktował "11" dla beniaminka. Łukasza Fabiańskiego pokonał Glenn Murray, który "podcinką" posłał piłkę w środek bramki.
Ten sam zawodnik podwyższył w drugiej połowie na 2:0, Sfinalizował świetną akcję całej drużyny i z kilku metrów trafił do siatki. Chwilkę potem golkiper reprezentacji Polski skapitulował po raz trzeci. Tym razem pokonał go Anthony Knockaer.
"Łabędzie" w końcówce zdobyły honorową bramkę. Było to samobójcze trafienie Lewisa Dunka. W doliczonym czasie gry wynik na 4:1 ustalił Jurgen Locadia.
Podopieczni Chrisa Hughtona zajmują 11. miejsce w tabeli ze zdobytymi 31 punktami. W następnej kolejce podejmą u siebie Arsenal Londyn. Natomiast zespół z Walii plasuje się na 18. pozycji z 27 "oczkami" na koncie. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie West Ham United.
Ostatni jest cały czas West Bromwich Albion. "The Baggies" przegrali u siebie z Huddersfield Town 1:2. Całe spotkanie w zespole gospodarzy rozegrał Grzegorz Krychowiak.