Świetna forma Radwańskiej przed US Open. Polka wygrała turniej w New Haven!

Jimmie48 Photography / Shutterstock.com
Świetna forma Agnieszki Radwańskiej przed zbliżającym się US Open. Polka wygrał turniej WTA w New Haven. W finale pokonała Jelinę Switolinę z Ukrainy 6:1, 7:6 (7-3).

Polka w całym turnieju zaprezentowała się ze znakomitej strony. Nie straciła ani jednego seta, a jej popisem był zwłaszcza półfinałowy mecz z Petrą Kvitovą, który wygrała 6:1, 6:1.

Finał ze Switoliną rozpoczęła w podobnym stylu. Polka dominowała w pierwszej partii, wygrywała gema za gemem, dwukrotnie przełamując serwis Ukrainki. Ta pierwszy punkt zdobyła dopiero przy stanie 5:0 dla Radwańskiej. Switoliny nie było jednak stać na nic więcej. Polka wygrała pierwszego seta 6:1.

Druga odsłona była znacznie bardziej emocjonująca. Pierwsze dwa gemy wygrała Switolina, ale nasza tenisistka szybko odrobiła straty. Inicjatywę miała jednak Ukrainka, która miała nawet dwie piłki setowe. Radwańska wyszła jednak ze stanu 5:6 i 15:40 i doprowadziła do tie-breaka. Przegrywała w nim co prawda 1:2, ale później zdobyła pięć punktów z rzędu i ostatecznie wygrała 7-3.

Dla naszej tenisistki to dziewiętnaste zwycięstwo w imprezie rangi WTA. Otrzyma za nie nieco ponad 130 tysięcy dolarów oraz 470 punktów do rankingu. Ostatnie zwycięstwo w zawodach tego cyklu Radwańska odniosła na początku stycznia z w Shenzhen.

Zwycięstwo Radwańskiej w New Haven jest dobrym prognostykiem przed rozpoczynającym się w poniedziałek US Open. Polka, która została rozstawiona z numerem czwartym, zagra w pierwszej rundzie z kwalifikantką Jessicą Pegulą z USA.
Źródło: sport.pl, sport.tvp.pl