Świetna jazda Drabika w mistrzostwach świata juniorów

Andrzej, wikicommons
Maksym Drabik wygrał z kompletem punktów pierwszy turniej finałowy Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów 2017.
Wychowanek Włókniarza Częstochowa na torze w Poznaniu siedmiokrotnie ustawiał się pod taśmą i siedem razy mijał linię mety najszybciej, zdobywając w sumie aż 21 punktów.
Podstawowy młodzieżowiec Betard Sparty Wrocław, aktualnego lidera PGE Ekstraligi, w decydującym wyścigu pokonał Bartosza Smektałę i Łotysza Jewgienija Kostygowa. Czwartą lokatę wywalczył Dominik Kubera.
Broniący tytułu wywalczonego przed rokiem Australijczyk Max Fricke odpadł w drugim w półfinale. Dziesiąte miejsce zajął ostatecznie Kacper Woryna, a na trzynastej pozycji został sklasyfikowany Rafał Karczmarz.
Tegoroczny cykl IMŚJ 2017 składa się z trzech turniejów. Drugi odbędzie się 7 września w niemieckim Guestrow, a trzeci zaplanowano 28 września w czeskich Pardubicach, gdzie poznamy medalistów.